کسب وکار آنلاین

راه اندازی کسب و کار اینترنتی بر خلاف تصور عموم مردم کاری ساده است و می‌تواند توسط هر فردی انجام شود. البته هر کسب و کار که می خواهد رقابتی در بازار داشته باشد، باید یک وب سایت حرفه ای نیز داشته باشد.

کسب و کار اینترنتی بدلیل وجود اینترنت ماندگار بوده و از طرفی نیاز به مکان فیزیکی خاصی ندارد و شما میتوانید در محل زندگی خود و یا هرجای دیگری به آن بپردازید.درکسب و کار آنلاین شما محدود به شهرو منطقه ی خاصی نیستید و میتوانید از همه جای ایران و یا خارج از ایران مشتری داشته باشید.

کسب و کارهایی که یک وب سایت حرفه ای ایجاد نمی کنند خطر از دست دادن مشتریان بالقوه در اینترنت و در فروشگاه های خود را دارند. مصرف کنندگان قبل از اینکه تصمیم به خرید بگیرند، محصولات و شرکت ها را ارزیابی می کنند و اگر وب سایت شما حرفه ای یا امن نباشد، به سادگی به فروشنده بعدی حرکت می کند.

 

کسب وکار اینترنتی

چرا کسب و کار اینترنتی؟

۱-کسب و کار اینترنتی باعث استقلال میشود

در راه اندازی کسب وکار اینترنتی خودتان رئیس خودتان هستید و این موضوع باعث میشود افرادی که دوست دارند برای خودشان کار کنند به سمت این نوع کار کشیده شوند.

۲-پول بیشتری میتوان به دست آورد

اگر کارتان را درست انجام دهید میتوانید از کسب وکار اینترنتی پول بیشتری به دست آورید

۳-میتوانید هم زمان چندین شغل داشته باشید

از آنجا که اختیار برنامه‌ریزی و زمان‌بندی، دست خود ماست, بنابراین می توانیم چندین کسب‌وکار اینترنتی را هم‌زمان اداره کنیم و این به معنای داشتن چندین منبع درآمدی و دریافت پول بیشتر است.البته باید توجه کنیم که بعد از سروسامان دادن به کار اول خود سراغ کارهای دیگر برویم.

 چند ایده کسب وکار برای علاقمندان به کارآفرینی اینترنتی

-راه‌اندازی وب‌سایت‌ آموزشی

با توجه به مهارت خود می‌توانید یک وبسایت آموزشی راه‌اندازی کنید و با ارائه‌ی محتوا  آن‌ را به یک کسب و کار اینترنتی تبدیل کنید.امروزه با گسترش فناوری اینترنت و گوشی‌های هوشمند انقلابی در حوزه‌ی آموزش در حال رخ‌دادن است. بسیاری از دانشگاه‌های معروف دنیا وبسایت‌های خود را مجهز به دوره‌های آموزشی رایگان کرده‌اند.پس برای راه اندازی وب سایت آموزشی خودتان اگر خوب عمل کنید و محتوای باکیفیت ارائه دهید احتمال موفقیت شما زیاد است.

– ارائه‌ی خدمات

راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی بر اساس توانایی‌های شخصی و فروختن مهارت خود به مشتریان گزینه‌ی بعدی برای کارآفرینی اینترنتی است. فرض کنید شما توانایی طراحی لوگو دارید، یا مشاور کسب و کار هستید یا تولیدکننده اپلیکیشن گوشی‌های همراهید. با راه‌اندازی یک وبسایت توانایی‌های خود را به مشتریانی که به مهارت‌های شما نیاز دارند بفروشید. مهم‌ترین مزیت این کسب و کار عدم نیاز به اجاره محل کار و توانایی کار گروهی از راه دور است.

– تولید و فروش محصولات

 در هر زمینه‌ای که تخصص دارید، نویسندگی، عروسک‌سازی، برنامه‌نویسی، برنامه‌‌سازی (صوتی و تصویری)، از اینترنت به‌عنوان بستری برای تبلیغ و فروش محصولات خود استفاده‌کنید. مهم‌ترین کار برقراری ارتباط با مشتریان و جلب رضایت آنهاست. تصاویر واقعی محصولات را ارائه دهید، اگر امکان دارد نمونه‌ی رایگان ارسال کرده و امکان برگشت‌دادن پول مشتری را نیز فراهم کنید.

راه اندازی چت بات

به لطف حضور تمام‌‌وقت افراد در اپلیکیشن‌های ارتباطی مانند اینستاگرام و تلگرام، رشد چت‌بات‌ها بسیار افزایش یافته است. ما به چت کردن با خانواده و دوستان در شبکه‌های اجتماعی بسیار علاقه داریم. به همین دلیل است که چت‌بات‌های هوشمند مرزهای جدید‌ی برای تجارت بوجود آورده اند.

با ادغام شدن چت‌بات‌ها در سرویس‌های پشتیبانی مشتریان، علاوه بر اتوماسیون کارهای تکراری دست‌و‌پا‌ گیر، رضایت مشتریان نیز افزایش یافته است. همه‌ی طیف‌های تجاری به‌صورت گسترده‌ای از انواع چت‌بات‌ها استفاده میکنند.

– مربی‌گری

اگر توانایی مربی‌گری در حوزه‌ی روانشناسی دارید این حوزه دامنه‌ای وسیع از کسب و کارهای مختلف را شامل می‌شود. هم می‌توانید به‌صورت کاملاً اینترنتی به این کسب و کار مشغول شوید و خدمات مشاوره‌ای خود را در بستر اینترنت ارائه دهید و هم می‌توانید با ترکیب این مهارت با انواع دیگر کسب و کارهای اینترنتی ضمن تبدیل کردن خود به یک برند، اسپانسر بگیرید یا در دنیای واقعی سمینار یا کارگاه آموزشی برگزار کنید.

– ساختن سایت و فروش تبلیغ

دِرِک هالپرن (Derek Halpern) اعجوبه‌ی این کار است. او سال‌ها پیش وبسایتی برای انعکاس اخبار ستاره‌های هنری و شایعات مربوط به آن‌ها راه‌اندازی کرد و بعد از چندی سایتش به محل تبلیغ کسب و کارهای دیگر تبدیل شد. او اکنون موسس و مدیر وبسایت SocialTriggers است که به ارائه‌ی محتوای آموزشی می‌پردازد. درواقع این حوزه یکی از عمومی‌ترین حوزه‌های کسب درآمد اینترنتی است. رمز و راز موفقیت مطالب جذاب، استمرار و ماندگاری است.

دادوستد سهام و فارکس

این مورد یکی از بهترین ایده های کسب و کار اینترنتی است. برخی افراد پیوستن به بازار ‌غیر قابل پیش‌بینیِ داد و ستد سهام و فارکس را ریسکی و خطرناک می‌بینند. ولی، اگر از کم شروع کنید و اطلاعات و تجربه کافی بدست آورید، ممکن است ارزش زمانی را که صرف‌اش می‌کنید، داشته‌باشد. در واقع، زمانی‌که یاد بگیرید چگونه این کار را انجام دهید می‌توانید به‌طور بالقوه سود بسیاری از سهام و تبادل ارز‌های خارجی به‌دست بیاورید.. هر چه بیش‌تر این راهکارها و اصول را یاد بگیرید، قطعا ‌پول بیش‌تری به‌دست خواهید آورد.

دیدگاه خود را بیان کنید