امنیت سایت

امنیت نداشتن یک وب سایت به معنی حرفه ای نبودن آن وب سایت است.به همین دلیل وب مستران به دنبال راه هایی برای افزایش امنیت وب سایت خود می باشند تا احتمال هک شدن سایت خود را کاهش دهند.ازطرفی سایت یک شرکت یا سازمان نشان دهنده ی هویت مجازی آن شرکت بوده و اگر مسئله هک شدن برای آن رخ دهد درواقع وجهه ی مجازی شخص آسیب دیده و در تجارت الکترونیکی خود دچار مشکل میشود.

امنیت سایت چیست؟

به مجموعه اقداماتی گفته میشود که با انجام آنها ضریب امنیت سایت بالا رفته و سطح آسیب پذیری و امکان نفوذ در سایت به حداقل می رسد.

مسئله امنیت بسیار بااهمیت بوده و میتوان آنرا به عنوان موثرترین عامل ادامه فعالیت و اعتبار یک شرکت برشمرد.

درایران مسئله امنیت دست کم گرفته شده و این موضوع باعث آسیب رسیدن به سایت میشود.

امنیت سایت

چگونه سایت خود را ایمن کنیم؟

-دریافت هاست از شرکتهای معتبر

هاست سایت خود را از شرکت های معتبر خریداری کنیم.هنگامیکه بستر امنی برای میزبانی سایت ما وجود داشته باشد و سیستم های امنیتی آنتی ویروس,آنتی شل,فایروال و کانفیگ حرفه ای بر روی آن اجرا شود, امنیت سایت ما تضمین میشود.

-محافظت سایت در برابر اسپمرها

روبات های اسپمر با جستجو در سایت ها و پیدا کردن نقاط ضعف آنها مخصوصا فرم های محافظت نشده اقدام به حملات انبوه اسپم می کنند که اگر محافظتی انجام نشده باشد بسیار محتمل است که با ایجاد اختلال در سرور میزبان سایت ، مورد برخورد شرکت میزبان سایت و دریافت ابیوز از منابع متعدد شوید. اما با یک اقدام ساده و استفاده از سیستم محافظت CAPTCHA می توانید از بروز مشکلات امنیتی اسپمرها جلوگیری کنید.

-استفاده از رمز عبور قدرتمند

پسورد خوب می بایست بیش از ۸کاراکتر و تلفیقی از حروف بزرگ,کوچک,اعدا و کاراکترهای خاص باشد.

-دریافت سیستم مدیریت محتوا,قالب و افزونه تنها از منبع اصلی

عدم رعایت اصل دریافت سیستم مدیریت محتوا,قالب و افزونه از منبع اصلی,دلیل اصلی به خطر افتادن امنیت بسیاری از سایت هاست.ساختار فایل ها به راحتی قابل تغییر بوده و امکان ترکیب آنها با بدافزار شل,اسپمر و …وجود دارد.پس هنگامی که فایلی را از منبع غیراصلی دریافت کنید میتواند حاوی بدافزار باشد و سایت شما را به خطر بیندازد.

 

دیدگاه خود را بیان کنید