طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی فروشگاه اینترنتی یکی از شاخه های پرطرفدار طراحی سایت است که امروزه با پیشرفت دنیای فناوری اطلاعات و تغییر الگوی رفتاری جامعه بسیار رواج یافته و افراد زیادی از این طریق به کسب و کار می پردازند.حتی آن دسته از افراد که فروشگاهی ندارند نیز صرفا با روش های هوشمندانه محصولات خود را می فروشند.

با اینکه اکثر افراد به دلیل مزایا و منافع بیشتر خرید اینترنتی ، آن را به خرید معمولی ترجیح میدهند اما جذب مشتری در فضای مجازی و به موجب آن کسب درآمد،کار چندان آسانی نیست.به همین دلیل علاوه بر اینکه درک روحیات و علایق خریداران برای صاحبان فروشگاه اینترنتی حائز اهمیت بوده،صاحبان کسب و کار میکوشند بر روی طراحی سایت خلاقانه،سئو سایت و بهینه سازی آن نیز توجه داشته باشند.با این کار فروشگاه اینترنتی در صفحات برتر نتایج موتورهای جستجو نمایش داده میشود و در نتیجه تعداد بازدیدکنندگان ومشتریان فروشگاه اینترنتی افزایش می یابد.

رقبا در عرصه فروشگاه اینترنتی بسیار زیادند و فروشگاهی موفق خواهد شد که به مسائل زیر توجه کند:

*مشتری مدار باشید.

*ظاهر بسیار جذاب و سبک از لحاظ بارگیری داشته باشید.

*طراحی فروشگاه بر پایه ی گوگل باشد و سئوی قدرتمندی داشته باشد زیرا اگر کاربر به فروشگاه شما سر نزند ،دیگر زیبایی سایت شما اهمیتی ندارد.

*روشهای ارسال متنوع در نظر بگیرید.

*گرفتن نماد الکترونیکی و جلب اعتماد کاربر برای خرید اینترنتی نیز از موارد مهم است.

طراحی فروشگاه اینترنتی

دلایل ترغیب شدن تولیدکنندگان و مصرف کنندگان برای استفاده از فروشگاه اینترنتی

-کاهش هزینه ی تبلیغات و فروش با طراحی فروشگاه اینترنتی

با طراحی فروشگاه اینترنتی میتوان هزینه های مربوط به بازاریابی و تبلیغات را کاهش داد و بدون احداث فروشگاه حقیقی به کسب و کار پرداخت.

-امکان گسترش فروش محصولات در سطح جهانی با طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی چند زبانه هزینه مربوط به احداث نمایندگی را ازبین میبرد و هر فردی در هر کشوری با دسترسی به اینترنت میتواند به تبلیغ و فروش محصول خود از طریق فروشگاه اینترنتی بپردازد.

-پرداخت هزینه به روش های مختلف

روش های مختلف پرداخت در طراحی فروشگاه اینترنتی از قبیل پرداخت آنلاین ،پرداخت در محل،واریز به حساب و کارت به کارت باعث میشود کاربر برحسب نیاز خود مناسب ترین روش را انتخاب کند.

-حذف واسطه و دلالان فروش

شما میتوانید با طراحی فروشگاه اینترنتی به صورت مستقیم محصولات خود را در سایت بفروشید و دیگر نیازی به واسطه ندارید.

-عدم خرید اجباری در خرید آنلاین

در خرید معمولی،افراد جذب سخنوری فروشندگان شده و مجبور به خرید محصولی میشوند که نیازی به آن ندارند.اما درخرید اینترنتی افراد در انتخاب آزادند و بدون دخالت فروشنده و با لذت خرید میکنند.

دیگر مزایای طراحی فروشگاه اینترنتی

*صرفه جویی درزمان و هزینه

*عدم خستگی و شلوغی در خرید اینترنتی

*امکان بررسی و مقایسه محصولات

*ایجاد فضای آزاد رقابتی

*امنیت و سهولت خرید با سرویس پرداخت آنلاین

*عدم نیاز به داشتن سیستم حسابداری و صندوقداری برای فروشگاه اینترنتی

طراحی فروشگاه اینترنتی

دیدگاه خود را بیان کنید