چگونه برنامه نویس شویم؟

برنامه نویسی یک کار بسیار جذاب و مفید است و به شما خلاقیت میدهد.اگر درآن حرفه ای شوید طیف گسترده ای از مشاغل جدید برایتان فراهم میشود.اما از مشکلاتی که علاقمندان به برنامه نویسی با آن مواجه میشوند،عدم اطلاع از یک نقشه ی راه درست است. وجود یک نقشه‌ی راه خوب باعث می‌شود که شما تا حد زیادی در وقت و انرژی‌تان صرفه‌جویی و مراحل یادگیری را بهتر و سریع‌تر طی کنید.توجه داشته باشید که به عنوان یک برنامه‌‌نویس نیاز به این خواهید داشت که واقعا صبور و باپشتکار باشید.باید قبول کنیم که برنامه‌نویسی کار ساده‌ای نیست و همین ساده نبودن برنامه‌نویسی، آن را خاص کرده است.

چگونه برنامه نویس شویم

قدم اول:ثابت قدم باشید.

کار برنامه نویسی شروعی دشوار دارد و شما متحمل فشارهای زیادی خواهید شد. می بایست با خودتان صادق باشید و بدانید که چه چیزی باعث شده که تمایل به برنامه نویسی پیدا کنید.علاقه به کامپیوتر؟پول؟وجهه شخصی؟پس می بایست سختی های آن را نیز تحمل کنید.

قدم دوم:کدام زبان از برنامه نویسی؟

برنامه نویسی کامپیوتر، مجموعه دستورالعمل های قابل فهم برای کامپیوتر است.این دستورالعمل ها را میتوان به زبان های مختلفی نوشت.این مسئله که چه زبانی بیاموزید و به کار گیرید، بستگی به شما دارد که در چه حوزه ای میخواهید فعالیت نمایید.

زبان های برنامه نویسی بسیاری با کاربردهای فراوان وجود دارد و اگر احساس میکنید زبانی مناسب شما نیست،زبان دیگری بیاموزید.البته اگر میخواهید درکارتان حرفه ای باشید و برنامه نویسی را به عنوان شغل خود انتخاب کنید،نیاز به یادگیری زبان های زیادی دارید.

قدم سوم:با کتاب شروع کنید.

ابتدا با کتاب شروع کنید، با کمی تحقیق راجع به زبان برنامه نویسی که انتخاب کردید کتاب بخوانید. لازم نیست کتاب های خیلی پیشرفته یا حتی به زبان های دیگر تهیه کنید. کتاب های خیلی ساده مثل خودآموزها میتوانند به شما کمک کنند.

قدم چهارم:خودتان مثال هایی بسازید.

بعد از اجرا و تست کردن کدها و مثال های کتاب خودتان نیز مثال هایی در همان رابطه بسازید و آنها را تست کنید و سعی کنید آنها را توسعه دهید.

قدم پنجم:دلسرد نشوید و همیشه خود را به روز کنید.

سعی کنید همیشه به روز باشید. آخرین ورژن از برنامه ها و کدهای نوشته شده را دانلود کنید و سعی کنید همه مطالب برنامه نویسان هم زبانتان را بخوانید.اگر نسخه ی جدید از مفسر زبانتان عرضه شد شما باید از اولین اشخاصی باشید که آنرا دانلود میکند.

شاید شما مبحثی از کتاب را متوجه نمیشوید، مهم نیست. ادامه دهید، به سختی اش می ارزد، حتی میتوانید بدون خواندن این مبحث از آن رد شوید. راه درازی مانده است، به احتمال زیاد بعد از مدتی این مبحث را یاد میگیرید.

چگونه برنامه نویس شویم؟

 

 

دیدگاه خود را بیان کنید