طراحی سایت آموزشگاه آنلاین و مدارس

تعرفه و قیمت های طراحی وب سایت

قیمت های فروشگاه اینترنتی

تعرفه و قیمت های اپلیکیشن موبایل و اپلیکیشن اندروید

امروزه مدارس مختلف از سامانه اس ام اس به خوبی بهره میبرند و مدارس کمی هستند که به فکر طراحی وب سایت بیفتند و خواستار استفاده حداکثری از تکنولوژی فناوری اطلاعات باشند.اما اگر مدیران مدارس دولتی و حتی خصوصی و غیرانتفاعی از مزایای داشتن یک وب سایت برای مدرسه خود آگاه شوند،شاید با صرف هزینه چند برابر دوست داشته باشند برای مدارس خود یک سایت داشته باشند.

سایت های مدارس از جهات زیادی باارزش هستند.برای مثال با قرار دادن اطلاعاتی نظیر برگزاری مراسم ها،کنسل شدن آنها،اخبار دانش آموزان،معرفی کادر تدریس،تاریخچه مدرسه،فعالیت های داخل و خارج از مدرسه مانند اردوها و تصاویری از محیطهای مختلف مدرسه مانند حیاط،کلاس ها و … علاوه بر اطلاع رسانی به اولیا،قادر خواهید بود نظر اولیا و دانش آموزان را نسبت به مدرسه جلب کنید و به نوعی برای مدرسه خود تبلیغ کنید.

از دیگر فواید طراحی سایت مدرسه مشخص نمودن روند ثبت نام دانش آموزان می باشد.فرضاً اگر مدرسه شما پیش از ثبت نام، آزمون ورودی می گیرد، می توانید زمان برگزاری آزمون و شرایط ورود به آن را در سایت مدرسه خود قید نمایید.

دیگر راه بهره بردن از سایت مدرسه،برگزاری ویدئو کنفرانس به صورت آنلاین و درجریان قرار دادن والدین درباره‎‏ی مسائل مدرسه است.زیرا بسیاری از والدین به دلیل مشغله فراوان نمیتوانند درجلسات مدرسه شرکت کنند.اما با پیگیری سایت میتوانند از مسائل آگاه شده و یا حتی نمرات فرزند خود را ببینند و درجریان روند تحصیلیش باشند.

علاوه بر موارد گفته شده،شماره تماس و آدرس مدرسه همیشه باید در سایت وجود داشته باشد تا در صورتی که یکی از بازدید کنندگان سایت تمایل به ثبت نام فرزند خود داشت، بتواند به راحتی نشانی را پیدا کرده و به مدرسه دسترسی یابد.

طراحی سایت مدرسه

از دیگر مزیت های طراحی وب سایت ارتباط فارغ التحصیلان مدرسه با دانش آموزان و مدرسه است.آنها میتوانند با به اشتراک گذاری مقالات خود و پاسخ به سوالات دانش آموزان آنها را یاری داده و در حل مشکلات آنها،کمک کنند.

برای آنکه وب سایت طراحی شده برای یک مدرسه کارآمد و موثر باشد بخش های متفاوتی باید حتما در سایت وجود داشته باشد.

بسیار مهم است که تصاویر دسته بندی شده و مناسبی در سایت قرار گیرد . این تصاویر باید مربوط به دانش آموزان نمونه ، گروه های ورزشی و دانش آموزان افتخار آفرین باشد . همچنین باید تصاویر مناسبی از خود مدرسه و بخش های مختلف آن در سایت قرار گیرد تا اولیا با مشاهده آن ها اطمینان حاصل نمایند که فرزند خود را در محیط مناسبی ثبت نام می نمایند.

یکی از نکات بسیار مهمی که باید در طراحی وب سایت برای مدارس مورد توجه قرار گیرد ، امکان ورود اولیا و دانش آموزان با نام کاربری مخصوص خود به سایت و مشاهده لیست نمرات ، لیست حضور و غیاب و … است .

مورد بعدی گنجاندن اخبار ، اطلاعیه ها و رویداد های مهم است. به عنوان مثال در صورتی که یکی از معلمین به دلیلی قادر نباشد در ساعت تدریس خود در مدرسه حضور یابد، مسئولین مدرسه می توانند از این طریق دانش آموزان وی را آگاه سازند.همچنین اطلاعیه جشن ها و تشکیل گروه های موسیقی ، ورزشی ، هنر و … نیز می تواند از این طریق به دانش آموزان ابلاغ کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید