طراحی سایت شخصی

وبسایتهای شخصی برای معرفی فرد، دیدگاهها، تعقیب اهداف سیاسی، علمی یا فرهنگی، ارایه سوابق، آثار، آفرینشها و فعالیتهای هنری، علاقه مندیهای حرفه ای، یا تعقیب هر نوع علاقه مندی شخصی یا اجتماعی فرد یا گروهی از افراد مناسبند. وبلاگ، گالری، سایت تحلیلی، وبسایت یک استاد دانشگاه، وبسایت یک نامزد انتخاباتی، وبسایت یک نویسنده و بسیاری دیگر از کاربردها را می توان برای یک سایت شخصی تصور کرد. در طراحی گرافیک این سایتها اغلب ذوق شخصی مالک سایت بسیار مؤثر است و در پاره ای اوقات سایت طراحی شده خود یک اثر هنری است.

طراحی سایت شخصی حرفه ای

اهمیت طراحی سایت شخصی

هرکسی دارای مهارتی بوده و یا بطور خدادادی استعدادی در زمینه ای خاص دارد و به یقین خیلی از شرکت ها و مجموعه های تجاری و صنعتی به دنبال فردی با استعداد و مهارت شما هستند، از اینرو شما با داشتن وب سایت شخصی و نمایش توانمندی ها و تخصص های خود به عموم، اهمیت ویژه ای از این منظر می یابد.
طراحی وب سایت شخصی ،گامی فراتر از شبکه های اجتماعی است.

شاید در ذهن شما چنین تصور شود که با وجود شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، توئیتر، فیسبوک و … دیگر نیازی به داشتن وب سایت شخصی نیست و از طریق این شبکه های مجازی می توانید علاقمندی ها، همکاری و ارتباطات دوستانه و کاری خود را توسعه بخشید. هر چند که در نگاه اول چنین به نظر می رسد ولی در دراز مدت نفع آنچنانی و نتایج مثبتی برای شما نخواهد داشت، چرا که تجربه نشان داده است که شبکه های اجتماعی از پایداری و ثبات همیشگی برخوردار نبوده و مدیران اینگونه شبکه ها با اهداف و استراتژی های خود مسیرهای معینی و چهارچوب های تعریف شده را در اختیار کاربران قرار داده و گاه کاربران را با محدودیت هایی مواجه می سازند. همچنین در کشور ما بخاطر وجود فیلترینگ ممکن است هر کدام از این شبکه های اجتماعی روزی از فعالیت در کشورمان ساقط شوند و تمامی زحمت هایی که شما در آن شبکه متحمل شده اید به باد فنا برود.

نا گفته نماند که اهداف جاسوسی و سوء استفاده گرایانه ی اکثر شبکه های اجتماعی و مجازی نیز دور از انتظار نیست.

ولی طراحی سایت شخصی راهی مطمئن و بی دردسر است چون با طراحی اختصاصی وب سایت شخصی شما دیگر نگرانی نخواهید داشت و مدیریت آن در دست شما خواهد بود و شما با قرار دادن زمینه های تخصصی و نمایش توانمندی های خود در آن، یا بیان کردن دیدگاه ها و دنبال نمودن علایق خود در نظر کمپانی ها، هواداران و دیگران حرفه ای تر به نظر رسیده و مهمتر از همه آنکه همیشه در دسترس خواهید بود.

امکانات طراحی وب سایت اشخاص

هر کدام از وب سایت های شخصی با توجه به زمینه کاری فرد یا کارکردی که شخص از وب سایتش انتظار دارد دارای سرویس ها و امکانات مختلفی می تواند باشد که بطور عموم برخی از این قابلیت ها در ادامه ذکر می شود:

 • طراحی صفحه بیوگرافی
 • زندگینامه و شرح احوال و مدارج علمی یا فنی یا تجربیات کسب شده توسط شما در این صفحه بیان می شود.
 • طراحی صفحه رزومه
 • این قسمت در طراحی سایت افراد بسیار مهم است، سوابق کاری، شرح فعالیت ها، توصیف توانمندی ها و مهارت های شما در این قسمت بصورت دیجیتالی طراحی می گردد.
 • طراحی صفحه تماس
 • اطلاعات تماس در این بخش بصورت واضح درج می شود.
 • طراحی گالری
 • مجموعه ای از عکس های فعالیت ها و یا عکس های پرتره شما در گالری جایگزاری می گردد.
 • طراحی بخش گفتگو-چت و گفتگو بصورت آنلاین با کسانی که می خواهند با شما بطور مستقیم ارتباط کاری یا تعاملات دوستانه ایجاد نمایند در این قسمت مهیا شده است.
 • برقراری ارتباط بازدیدکنندگان با شما از طریق پست الکترونیک
 • طراحی بخش یادداشت های روزانه برای درج و بیان دیدگاه و تحلیل های شما و یا موضوعات مورد علاقه
 • پیاده سازی صفحه نمونه کارها برای نمایش دستاوردها، کارهای انجام یافته یا محصولات ابداعی و یا تالیفات و آثار منتشره صاحب سایت
 • جایگزاری و پیاده سازی لینک دوستان، ارایه فایل در سایت جهت دانلود، بخش مقالات و اخبار، آمار سایت، نظرخواهی از بازدیدکنندگان، تبلیغات و … از قسمت های مختلف دیگر طراحی وب سایت شخصی می تواند باشد.

 

بر خلاف وب سایتهای شرکتی که چهارچوب مشخصی دارند وب سایتهای شخصی شامل طیف وسیعی از کاربردها می شوند. گاهی این وب سایتها برای معرفی حرفه ای شما، عرضه سوابقتان، در میان گذاشتن تجارب، عرضه آثار هنری، فرهنگی، علمی، مقالات، تصاویر، فیلم، موسیقی، کسب درآمد و مانند اینها ایجاد می شود و گاه مانند بسیاری از وبلاگها هدف شما از راه اندازی وب سایت پیگیری بخشی از علایق خود به صورت آنلاین است.
به همین دلیل است که نوع طراحی و ظاهر این سایتها نیز به شدت متغیر است. در اغلب موارد سایتهای شخصی نیاز چندانی به طراحیهای پیچیده ندارند و می توان با انتخاب آگاهانه یک سیستم مدیریت محتوای مناسب و تهیه یک قالب با ظاهر چشم نواز و متناسب با کاربرد مورد نظر سایت را به سرعت راه اندازی کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید